Get Adobe Flash player
דף הבית כלים ושיטות בתקשור שימושים נוספים למטוטלת
בקרו בדף הפייסבוק שלנו ועשו לנו לייק

 

 

 

בקרו באתר החדש הכולל חומרים רבים והרחבות רבות

למעבר לחצו כאן


שימושי המטוטלת

מיומנות בעבודה עם המטוטלת פותחת ערוצים רבים. ניתן להתייעץ בה לבדיקת התאמה זוגית, לנושאים של עבודה וקריירה, לאבחון סוגי מזון מתאימים ועוד. בהמשך דף זה, תמצאו שיטות לאיתור חורים וחסימות בהילה, ושיטת אבחון ראשונית לכרומותרפיה. 

לוח מטוטלת

יש כאלה המשתמשים במטוטלת ככלי חילופי לסיאנס ומשתמשים לצורך כך ב"לוח מטוטלת". מקובל להשתמש בשני סוגי מטוטלת – לוח לתשובות כן/לא/אולי/לא יודע ולוח מורכב הכולל אותיות, שמאפשר לביצוע סיאנס מלא באמצעות המטוטלת.

יש לזכור כי המטוטלת אינה אלא כלי עזר למתקשר. יש להתייחס בכבוד לנשמות אליהן אנו פונים, ובשימוש זה של המטוטלת יש משום זילות ופגיעה, ואין הוא מומלץ!!

 

לוח מטוטלת לסיאנס pendulum board

 

 

איתור חורים וחסימות בהילה

שיטה יעילה לאיתור חסימות וחורים בהילה מופיעה בספרו "מטוטלת - מדריך מעשי" של ג'ארד או'קיף (הוצאת אסטרולוגיה)

 

כמו בכל שימוש במטוטלת, עלינו להתחיל בהכנה עצמית.

  • קח כמה נשימות, התרוקן ממחשבות והקפד לשאול: "אני מעוניין לבדוק חסימות וחורים בהילה של המטופל, האם אני יכול לעשות זאת? האם מותר לי לעשות זאת? האם אני מוכן לשם כך?"

כעת, בקש מהמטופל לשכב בנוחות על בטנו, והחל בבדיקה:

  • החזק את המטוטלת בידך האחת, ואת ידך השנייה הנח על עורפו (חוליית הצוואר השביעית C7)
  • העבר את המטוטלת באטיות לאורך כל עמוד השדרה, חוליה אחר חוליה, עד לחוליית עצם הזנב (אפשר גם בכיוון ההפוך - מעצם הזנב עד העורף).

כל עוד המצב תקין, המטוטלת תישאר במצב המנוחה שלה. במקומות בהם קיימת בעיה והמצב שם אינו תקין - המטוטלת תתחיל לנוע. תנועתה יכולה להיות אקראית (לא כמו בעת שהיא מגיבה לשאלותכן או לא). תנועת המטוטלת היא סימן לחור בהילה באזור זה של עמוד השדרה. המשך בתנועה לאורך עמוד השדרה, המטוטלת תמשיך בתנועתה עד שתגיע למקום סוף החור או החסימה, ואז תחזור למצב המנוחה - תנוחת החיפוש.

 

ניתן לטפל בחור ההילה ובחסימות על ידי הילינג רייקי - יישור ההילה והטענה באור.

 

השימוש במטוטלת בתרפיית צבעים (כרומותרפיה)

העובדה שלצבעים יש השפעת על מצב רוחו, רגשותיו והלך רוחו של האדם ידועה מזה דורות.

 

האבחנה בין הצבעים השונים היא בשל תכונתם הפיזיקלית - ההבדל באורך הגל של אנרגיה האלקטרו-מגנטית בה חשים העיניים. הצבע שאנו רואים הוא החלק הנראה של הספקטרום המוחזר אלינו מגוף מואר.

מנסרה

אור לבן העובר דרך מנסרה מתפצל לשבעת צבעי הקשת (וכל שאר הגוונים שביניהם) ומאידך, כאשר כל הצבעים מצטרפים יחדיו - הם יוצרים אור לבן. בזוית הראייה של העבודה הרוחנית, עבודה עם אור לבן מביאה על כן לשלמות, אחדות, ולאיחוד כל החלקים המשלימים.

 

כיצד משפיעים הצבעים עלינו

  • צבעים מהווים את אחת השפות של הנשמה והם משפיעים על מצב הרוח והרגשות שלנו.
  • יש להם ההשפעה שלהם על תחושות כרווחה מצד אחד או קשיים וכבדות מאידך.
  • השימוש וההימנעות משימוש בצבעים מסוימים היא דרך של ביטוי עצמי , זה המאירים את אישיותנו.
  • צבעים משפיעים על הדרך התפיסה שלנו- צבעים בהירים למשל גורמים לחלל להיראות גדול יותר, ותקרה גבוהה תיראה נמוכה יותר אם תצבע בגוון כהה.

הטיפול באמצעות צבע (כרומותרפיה), הוא טכניקת ריפוי עתיקת יומין והשלב הראשון שלה יהיה אבחנת הצבע הבסיסי המאפיין את המטופל בשלב זה של חייו.

 

צבע זה עשוי להתקשר לצבעי ההילות שלו, לחוסר איזון של אחת או יותר מהצ'אקרות, ואף למצבי חוסר איזון פיזיים ונפשיים. המטוטלת היא כלי מצוין לאבחנה זו, וניתן באמצעותה למצוא את הצבע הבסיסי.

 

כלי נוח למציאת הצבע תהיה רשימת צבעים שיש להכין. כתוב רשימה של הצבעים הבאים, רצוי בדיו צבעוני המתאים לו. הרשימה מורכבת משם האדם ובהמשכו הצבע, לפי הרשימה הבאה אדום, ורוד, כתום, צהוב, זהב, חום, ירוק, כחול, אינדיגו, טורקיז, מג'נטה, סגול, לבן, שחור, אפור.

colors2

הַצְהֵר שאתה מחפש ורוצה למצוא את צבע הבסיס שלך.

שאל את שאלות הפתיחה, אחוז במטוטלת והעבר אותה באיטיות לאורך הרשימה. הצבע שמהדהד לתדר שלך, יהיה הצבע שיפיק מהמטוטלת את התנודות החיוביות, הברורות, החזקות והחלקות ביותר.

 

עתה משיש בידך את צבע הבסיסי שלך, השתמש בו הרבה, באוכל, בלבוש, בחפצים. במשך הזמן תוכל להרגיש שינוי בהשפעת הצבע על מצבך הגופני והנפשי. אפשר מדי פעם לקחת פיסת בד בצבע המתאים, כאשר לא חשים בטוב, ולהתבונן בו מספר דקות, אפשר גם לקחת מנורה צבעונית או לעטוף בצלופן ולשכב או לשבת מול המנורה. שאל את המטוטלת כמה זמן מומלץ לעשות זאת.

 

 

אל השיעור הקודם אל השיעור הבא