Get Adobe Flash player
דף הבית כלים ושיטות בתקשור תקשור למען אחרים
בקרו בדף הפייסבוק שלנו ועשו לנו לייק
מבוסס על הרצאות מפי רעיה כהן / בית הרייקי, ירושלים 

אזהרה: החומר בקורס זה מיועד להעשרה ולהרחבת אופקים בלבד ואין לבצע טיפולים בהסתמך עליו

תקשור - קריאה למען אחרים

 

אחת ממטרות התקשור היא להוות צינור בין אנשים הפונים אליכם ובין ההדרכה, וכאשר אתם פונים להדרכה שלכם בבקשה לקבל תשובות לשאלות של אחרים, עליכם להיות מודעים לכמה וכמה עקרונות.

 

אינך אדון לתשובות של ההדרכה.

 

שחררו עצמכם מכל דעה מוקדמת שיש לכם על האופן שבו המדריך שלכם יענה על שאלותיהם של אנשים. ליקום יש את הדרך שלו להעניק שעורים.

 

אמרו את העצה שקיבלתם גם אם היא נראית ברורה ומובנת מאליה, משום שיתכן שאלה בדיוק הדברים שחשוב שהאדם שפנה אליכם ישמע. אין זה הכרחי שאתם תבינו כל מסר מיד כשהוא מועבר. זכרו שהמדריך יאמר תמיד את הדברים שמתאימים לשמוע.

 

אין תשובה נכונה או לא נכונה, ישנן דרכים רבות לפתור בעיות.

 

אינכם אחראים לפתור את בעיותיהם של אחרים. במידה והם לא רוצים לצמוח, זה לא יקרה. רק הם יכולים לשנות את חייהם שלהם.

 

לא תמיד תקבלו תשובה

זה בסדר גמור לא לענות על כל שאלה שאנשים שואלים, ואם לא מגיעה תשובה כנראה שהמדריך עשוי לרצות שהשואל ימצא את התשובה בעצמו.

 

יש אנשים שיותר קל לקבל עבורם מידע מאשר אחרים

המדריך יתאים את תשובותיו ליכולת של האנשים לעשות בו שימוש. אנשים הנמצאים ברמת רוחניות גבוהה, יקבלו מהמדריכים מידע עמוק יותר מאחרים.

 

אנשים הנמצאים בשלב הראשוני של הרוחניות שלהם יקבלו תשובות פשוטות יותר ובשפה פשוטה יותר.

 

לפעמים התשובה תהיה חלקית אך היא נובעת מכך שיש אנשים המבקשים מכם ומההדרכה "לפתור להם את הבעיות". מדריכים מרמה גבוהה, מעודדים עצמאות ועל כן התשובה תהיה במסגרת עצה לדרך, לאפשרות אך אך לא פתרון ברור ומוחלט.

 

מטרת ועומק השאלות

רצוי לעודד אנשים להכין את שאלותיהם מראש. הכנה כזו מביאה אנשים לכלל מחשבה. לעתים השאלה רק "פותחת" מקום לתשובות מעמיקות יותר ורחבות יותר. אפשר בהחלט לתת תשובות לשאלות עמוקות יותר מאלו שנשאלתם. אתם בהחלט עשויים לעבור לשיחה בסגנון "מהי מטרת חייהם", "איך הם יכולים להתקדם בנתיב הרוחני שלהם?". ספרו להם על הדפוסים המעכבים אותם.

 

ומה קורה כאשר אנשים שואלים שאלה המציגה שתי אלטרנטיבות – "האם עלי לעשות את הדבר הזה או ההוא?" הגישה הנכונה תהיה להוביל את האנשים לתוצאה האפשרית ובכך לעזור להם בבחירה עבור עצמם, למשל בדרך של הצגת המשמעויות בהם תהיה כרוכה כל אחת מהבחירות.

 

צריך לזכור שהמדריכים עשויים לכוון את האנשים לכיוון הנכון, לתת רמזים עבים לגבי מה יש באפשרותם לעשות ומה יביא להם שמחה.

 

איך תשפרו את רמת הקריאה שלכם לעזרה חיובית יותר?

התשובות שהמדריך יעביר מכוונות תמיד לדרך הנכונה ומלוות באהבה רבה. אם אתם חשים התנגדות אצל השואל, בדקו את עצמכם. ייתכן שלא תרגמתם את המסר של המדריך בדייקנות, ואולי לא העברתם את המידע ברמה הגבוהה והנכונה של אהבה. זכרו שהמדריך ימקד אתכם תמיד לכיוון של "מה להיות" ולא ל-"מה לא להיות" ועל כן היו זהירים תמיד במילים שאתם בוחרים.

 

המדריך יחוש את רמתכם כמתקשרים. כשהוא ייראה קושי אצלכם, הוא עשוי להצביע על כיווני איכות נשמה, כמו אימון, סובלנות או אהבה, שמתפתחות אצלכם במצב זה.

 

המדריכים עשויים להיות עדינים ולהגיד מה שאתם יכולים ללמוד ולצמוח ממנו אך הם גם יכולים להיות נחרצים, אם זה מה שיידרש כדי לזכות בתשומת לבכם.

 

זכרו שאתם כמתקשרים, נפתחים וצומחים כל הזמן, והאנשים שנמשכים אל התקשור שלכם מתאימים בדיוק לרמת הכישורים שלכם בשלב הנוכחי. ככל שהקשר עם המדריך מתחזק כישורי התקשור שלכם יתפחו ויצמחו.

חזקו את הגוף הפיסי שלכם ואזנו אותו באופן שוטף, והחשוב ביותר - תנו אימון במדריך שלכם.

 

כאשר אתם מרגישים שהקשר נחלש, סיימו את הקריאה. יתכן שתרצו לאמץ משפט סיום עם המדריך שלכם משהו כמו "היו ברוכים" או "אני מאחל לכם יום טוב באמת"

 

אל השיעור הקודם אל השיעור הבא