Get Adobe Flash player
דף הבית הטיפול הקשרים
אזהרה: החומר בקורס זה מיועד להעשרה ולהרחבת אופקים בלבד ואין לבצע טיפולים בהסתמך עליו

שחזור גלגולים: סיום החיים בגלגול והקשרים

 

אחרי "המסע" בחייו של המטופל, כשהתמונה התבהרה, יש להגיע אל השלב האחרון – שלב התיקון. בשלב הזה עליך לשלוח את המטופל אל רגעיו האחרונים בחיים ההם.

 

רגע סיום החיים בגלגול

לרגע מותו של אדם יש משמעות מבחינת ההשפעה על הגלגולים הבאים. חווית המוות עוברת עם הנשמה אל הגלגולים הבאים ומשפיעה עליהם. ההשפעה תהיה שונה אם מותו של האדם היה טראומטי – באסון, במחלה או באופן טבעי. גם לסביבתו יש השפעה. האם היה לבד ומנוכר? האם נפטר בהשלמה כשהוא מוקף בבני משפחתו?

 

מכיוון שכך, חשוב להגיע לרגע לפני המוות ולצפות בו - מה קרה שם, באיזה גיל זה אירע, מי היה סביבו אם בכלל, בני משפחתו או אנשים זרים? איפה הוא נמצא, ברחוב או בבית?

 

אמור לו: "אני אספור עד שלוש ואתה תגיע לרגע אחד או לרגעים ספורים לפני סיום אותם חיים, אחת. שתיים. שלוש, אתה נמצא עכשיו רגעים ספורים לפני סיומם של אותם חיים, תאר לי איפה אתה נמצא, מי לידך, באילו נסיבות אתה מסיים את אותו גלגול"

 

הנחה את המטופל לתת לנשמה לשחרר לאט לאט את הגוף הפיזי. הנשמה מתרחקת לאיטה מהגוף הפיזי ורואה אותו מלמעלה. הסבר לו שבמצב הזה, כשהנשמה משוחררת מהגוף הפיזי יש לה פרספקטיבה רחבה יותר, היא יכולה לראות את ההקשרים בין גלגול החיים שהרגע ראה את סיומו, לבין החיים שלו כאן ועכשיו. 

 

חשוב מאוד לדעת את ההקשרים ולהבנתם יש חשיבות רבה לתהליך כולו. הנחה אותו לראות אם הוא מזהה בגלגול אנשים ודמויות מחייו הנוכחיים? האם זיהה מצבים שיכולים להסביר מה קורה לו כעת? האם זיהה מצבים הקשורים למה שקורה לו היום?

 

דוגמא לנוסח שתוכל לומר: "אתה מצוי עכשיו בשלב שבין גלגולים, ברובד הרוחני רובד שבין המימדים. הסתכל אחורה אל הגלגול שזה עתה עברת. מה הקשר בין הדברים שראית או חווית באותו גלגול לבין הנושא העכשווי בו בחרת לטפל? שאותו בחרת להבין. אם יהיה לך קשה להגיע לתשובות לבד, תוכל להיעזר במדריך הרוחני שלך".

 

זיהוי הקשרים לחיים הנוכחיים

אתה אומר לו לחוות את עצמו כנשמה שמשחררת לאט את הגוף, והוא רואה את עצמו הולך ומתרחק. צריך להסביר לו שבמצב הזה, כשהוא 'נשמה ללא גוף', יש לו נקודת מבט רחבה יותר על האירועים ועל ההקשרים בין מה שהוא חווה בגלגול ההוא לבין החיים שלו כאן ועכשיו.

 

אם הוא לא מצליח לראות עצמו כנשמה, אם הוא פוחד, אין חובה להמשיך וללחוץ על הראייה. נקודת סיום החיים עשויה להפחיד, גם אם היא בחיים קודמים. לכן אפשר לנסח זאת בדרכים חלופיות. לא רק "רגע המוות" אלא  "סיום אותם חיים" וכו'. נקודה זו היא דוגמא נוספת לכך שחשוב מאוד להקשיב למטופל. אבל חשוב מאוד לציין בפניו שהוא עבר את נקודת סיום החיים, וצריך לומר לו שעכשיו הוא יכול לראות את ההקשרים. חשוב מאוד להוציא את המירב מהתהליך.

 

רגע זה הוא הרגע החשוב ביותר בטיפול. כאן, אנחנו עושים את ההקשרים ומבינים את הבחירות שנעשו אז, מה היו הדפוסים שליוו אותו אז, וכפועל יוצא מכך, מה הבחירות שהוא עושה היום בגללם, ואיך יוכל לשנות אותם ולראות את החיים במבט רחב וכולל יותר. זהו לב ליבו של התהליך.

 

כל מהלך זיהוי ההקשרים מתבצע בשיחה עם המטופל. זכור, הוא לא במצב היפנוטי, הוא ער, ולכן ניתן לקיים דו שיח מלא.

 

מה קורה כאשר המטופל מתקשה למצוא הקשרים? לכך יש כמה טכניקות בהן תוכל לעזור לו:

 

המדריך הרוחני: הזכר לו את המדריך הרוחני. המדריך נמצא שם, והאנרגיה שלו נמצאת איתו. הוא יכול לשאול אותו לגבי ההקשרים בדרך של "הקול הפנימי שלו". הנחה את המטופל לשאול את המדריך איזה הקשרים הוא רואה. לאמיתו של דבר, אין זו אלא מניפולציה "אני לא רואה אבל המדריך שלי כן".

 

מבט בעיניים: שאל את המטופל (אם זה לא עלה במהלך הטיפול) "האם אתה רואה דמויות משותפות לחיים שלך עכשיו, ולגלגול שראית? נשמות שהיו אז וגם עכשיו?", הרבה פעמים זו ידיעה מאוד ברורה, אבל לפעמים המטופל לא ידע ותצטרך לכוון אותו. נסה להיזכר בדמות משמעותית אחרת שהופיעה בגלגול. לצורך הדוגמא, נניח שמהלך הגלגול הוא נתקל במי שהיתה אז אחותו, ייתכן שבה היתה נשמתה של אשתו כיום, אך הוא לא מזהה זאת. אמור לו: "הסתכל אל תוך עינייה של אחותך.  האם היא מוכרת לך מהחיים האלה כאן? ועכשיו, האם אתה מזהה את הדמות הזאת?" במבט לתוך העיניים, רואים את הנשמה הרבה יותר ברור מאשר בדיבור, במחשבה או ברפרוף מבט בלבד.

 

הקשרים אינם רק זיהוי דמויות מהחיים האלה – בחיים ההם. בהקשר כזה אין מספיק מידע לצורך תיקון, לצורך הטיפול עצמו.

 

בדוגמא של זהוי האחות עם זוגתו לחיים הנוכחיים, אין "די בשר" לצורך פתרון. עליך להמשיך ולכוון אותו להמשיך ולחקור. ייתכן, שבהמשך החיפוש (בהקשר זה עם אחותו), יגלה המטופל שבחיים ההם הוא חש תלותי מאוד בה, וזה מתקשר לאופי היחסים שלו כיום עם בת זוגו – הרי שהוא השיג "חומר לעבוד איתו" להמשך הטיפול.

 

ועדיין רצוי להמשיך ולחפש הקשרים נוספים. אין להסתפק בהקשר אחד ורצוי לחפש לעומק עוד ועוד הקשרים, עד שתגיע למסקנה שאין עוד כאלה, או שאין המטופל יכול להגיע בשלב זה להקשרים נוספים אחרים.

אל השיעור הקודם אל השיעור הבא