Get Adobe Flash player
אזהרה: החומר בקורס זה מיועד להעשרה ולהרחבת אופקים בלבד ואין לבצע טיפולים בהסתמך עליו

שחזור גלגולים: מגמות בטיפול

 

שחזור גלגולים – והחוויה הרגשית

הטיפול בשחזור גלגולים הוא תהליך הפועל על תת המודע, וככזה פעולתו סמויה ולא תמיד ברורה. הוא בא לפעול על חוויות רגשיות ובעיות פיזיות שמקורן הוא בחיים קודמים, ודרך השפעתן על חיינו אלה היא באמצעות תת המודע - שדרך פעולתו לא נהירה, לפעמים ישירה, לפעמים עקיפה ותוצאותיה אינן מיידיות.

 

אנשים רבים חווים בעיות רגשיות או חשים משהו פיזי בתוכם שלא מצליח לבוא לידי ביטוי. לחוויות אלו הטמונות עמוק בתוך תת-המודע שלהם, יש השפעה חזקה על התנהלותם היומיומית, אך רובם אינם מודעים להן כלל, ולבטח לא להשלכותיהן.

 

הטיפול באמצעות שחזור גלגולים נוגע בהקשרים אלו ממש. הוא נוגע "בפלונטר" הפנימי ועושה שם עבודה שתוצאותיה, אנו מאמינים, היא תמיד לטובה.

 

הטיפול הנוגע בתת המודע, עשוי להביא ולעורר מצבים מסוימים שלכאורה אינם קשורים לעניין, לעיתים עד לכלל קיצוניות אחרת. הוא מטלטל ונוגע בקצוות הרגישים ביותר של הבעיה.

 

מה תהיה דרך השינוי ומה תהיה משמעותו, לא ניתן לדעת מראש, ולבטח שלא בפרטי פרטים. דבר אחד ניתן לומר בביטחון – הוא נוגע בחוויה הרגשית, הוא נוגע בבעיה לשמה הגיע המטופל.

 

צריך לפתח סבלנות ולהתבונן בעיניים פקוחות ובוחנות. הטיפול יתניע תהליך, יהיו לו השלכות והוא ייצור גלים. גלים אלו עשויים לקחת את המטופל למקומות שונים – אך תמיד יגיעו לאיזון, תמיד ישחררו את "הפלונטר" הרגשי.

 

תהליך השחזור והטיפול נוגע בנקודה הרלוונטית שבתוך תת המודע ועשוי להביא אותה לקיצוניות כזאת או אחרת. הטיפול צריך לגעת בה, וכשהוא נוגע - התוצאה עשויה להיות לא צפויה, אולי אף כואבת אך היא תהיה רק חלק מתוך תהליך שהאדם יעבור.

 

צריך להיות מוכנים לכך שלא מדובר בטיפול קסמים. אין פה תרופה פלאית שהופכת ופותרת את הכל. השינוי יבוא בתהליך שמתחיל להיווצר בתגובה לטיפול, וימשך לאורך דרך ארוכה ומאוד חשובה.

 

הסיפור שעולה בעת הגלגול

רעיון הטיפול הוא בגירוי תת המודע. והוא, תת המודע, יגיב בדרך שלו, דרך שלא בהכרח נהירה לנו. אנו צפויים להיתקל במצבים בהם נתחיל בטיפול, וסיפור החיים הקודמים שיעלה, ייראה כאילו אינו קשור כלל אך יש סיכוי טוב, שההקשר יתבהר מאוחר יותר.

 

כשנכנסים לגלגול עם נושא מסוים, אך תת-המודע מעלה חומר אחר ייתכן, שהנושא "כאילו גירה" חומר מסוים, שאחרת אולי לא היה עולה. איך ולמה תת המודע עשה את זה, ולאן תת המודע קישר את הנושא – נשגב מבינתנו המודעת. לעיתים זה עניין של תת המודע, והוא הרבה יותר חכם ממהמודע...

 

כאשר עולה סיפור אחר, שלכאורה אינו קשור לנושא, אבל ברור שמתחיל להיווצר סיפור – צריך להמשיך ולהתקדם איתו כי אין לנו את הכלים לדעת אם הסיפור קשור בסופו של דבר לנושא, או לא.

 

המשך הטיפול גם באמצעות סיפור שלכאורה אינו קשור, עשוי בהחלט להעלות תוצאות טיפול טובות. למרבה הפליאה, לעיתים סיפור שאינו קשור לכאורה, מניב תוצאות טיפוליות טובות יותר מאשר סיפור רלוונטי הנראה קשור ישירות לנושא.

 

יחד עם זאת, יש לשים לב לא להיגרר למצב לא יעיל. אם נרגיש שמתחיל להיווצר סיפור מקרטע, לא ברור, שאינו מסודר ולא נוצר סיפור רציף כלשהו, זהו הרגע לצאת מהגלגול ולהיכנס מחדש – דרך דלת אחרת.

 

הצלחת הטיפול

את בחינת ההצלחה של הטיפול הספציפי, יש לעשות מאוחר יותר, ולבטח לא לפני הטיפול העוקב. אם המטופל חווה דברים - זה טוב, זה אומר שמשהו זז, משתנה.

 

הטיפול באמצעות שחזור גלגולים עוסק ישירות בתת המודע וחלומות הם אחת הדרכים של תת המודע לעלות ולהציף שינויים וחוויות. החלומות הן דרכו של תת המודע לדבר איתנו. שיחה עם המטופל אודות חלומותיו, יכולה להעלות חוויות הקשורות לנושא ולטיפול, וזוהי בהחלט דרך טובה לדעת אם היתה לטיפול השפעה.
 

הצלחת הטיפול אינה יכולה להסתכם בטיפול אחד או שניים. כשנכנסים לחיים קודמים, אנו נכנסים לנקודת זמן מסויימת בהם. שם, אנו מנסים כמיטב יכולתנו לגעת ברגעים בעלי ההשפעה הגדולה ביותר. אולם, בחיים המתפרסים על עשרות שנים, קיימים מספר אירועים בעלי השפעה מצטברת. לא תמיד מדובר באיזה אירוע טראמטי בעל נקודת שיא, קליימקס של הסיפור, אותו ניתן לתקן. לרוב, סך החוויות שאדם עובר במהלך חייו מסתכמות ומצטברות, ויש צורך על כן במספר טיפולים על מנת שאפשר יהיה לבצע טיפול ותיקון מסודר ומלא ככל הניתן.

 

אז איך נדע מתי הטיפול השפיע? כאשר הנושא אינו כבר הנושא הבוער. כששואלים את המטופל במה הוא רוצה לטפל, ותשובתו כבר אינה הנושא הראשוני איתו הוא בא, הבעיה המקורית אינה הבעייה "הבוערת", אלא נדחקה לטובת שאלות ובעיות אחרות, הרי שמבלי לשים לב, המטופל כבר נמצא במקום אחר. הבעייה הראשונית כבר לא הנושא המרכזי בחייו.

 

המטפל האינטליגנטי

טיפול נכון מחייב הפעלת מחשבה, שיקול דעת והרבה הקשבה מצד המטפל שחייב להיות מרוכז ונוכח בטיפול באופן עמוק. להקשיב ולהבין מה אומר המטופל.

 

אם בטיפול מסוים, תזהה למשל, שהרגע אליו נכנס המטופל הוא הרגע המשמעותי, הזמן שבו צריך לעשות את כל העבודה ושם צריך לעשות את התיקון והרטרו הילינג – יש לעשות את זה שם. אין חובה להגיע לרגע המוות כי "כך כתוב", אלא להיות קשובים ונוכחים בטיפול, לזרום עם המטופל ולהרגיש את החומר שהמטופל מעלה.

 

כל עוד הלב פתוח והטיפול נעשה מההבנה שלא אתה מרפא אלא רק זה שמאפשר את הריפוי, כל זמן שהמטופל סומך עליך שתוכל לעזור לו לגלות דברים חדשים לגבי עצמו, ואם לא תכניס הציפיות שלך מהמטופל, ולא תחיל את הדימוי העצמי שלך על המטופל - לא יכולות להיות טעויות. אם תבוא בלב פתוח וברצון טוב - הכל יהיה בסדר. פעל לפי השיטה אך הפעל את הלב, הרגש והאינטלגנציה.

 

ענווה וצניעות

כמטפלים באמצעות שחזור גלגולים, כאנשים המנסים לעזור תוך השפעה על תת המודע של המטופל, אנחנו צריכים לזכור שאנחנו רק חושבים שאנחנו יודעים, רק מניחים שיש לנו שיטה בדוקה לכל בעיה ובעיה.

 

האמת היא שאין לנו מושג. אנחנו עושים כמיטב יכולתנו בכלים שניתנו לנו, וכשאנו מרפאים – צריך לזכור שאנו רק פותחים ומתווים את הדרך. הריפוי עצמו - היה פנימי של המטופל, של תת המודע שלו.

 

גם אם לא נראה תוצאות מיידיות, גם אם המטופל ייבחר לחדול מהטיפולים, אנו מאמינים שמה שנעשה לא היה ברכה לבטלה. מה היה עומק הריפוי, מתי הוא יופיע איננו יודעים ואיננו יודעים מה לומר למטופל.

 

האמונה בטיפול באמצעות שחזור הגלגולים מבינה, חייבת להבין, שכל מה שהתרחש, נעשה כחלק ממה שהנשמה תכננה לעצמה. לפני כל פעימת חיים על פני כדור הארץ הנשמה מתכננת תסריטים ואפשרויות רבים מאוד וביניהם היא נעה, ומתוכם היא בוחרת. הכל צפוי והרשות נתונה. אחד התסריטים היה בואו של המטופל אל המטפל הספציפי הזה, לטיפול הספציפי הזה, ואין לנו כל מושג מה יקרה, מה התוצאה ולאן זה יוביל.

 

אמנם יש כאן משום פאטאליזם מסוים, אולם נוצרה סיטואציה והגיע רגע שבו יכול להיווצר משהו. אולי הנשמה יודעת שרגע הזה יכול להוביל אותה למקום אחר, ולכן אולי למשל, היא בוחרת להציף סיפור אחר, סיפור שלכאורה אינו קשור.

 

אנו כמטפלים, נהיה ברגע הזה, נברך אותו ונעשה כמיטב יכולתנו אל הכיוון שהאדם בוחר, שהנשמה בוחרת. ייתכן שיהיה כאן רגע של שינוי חיים לכיוון חדש לחלוטין, וייתכן שלא יהיה זה אלא חוויה נעימה עם זיכרון מגלגול אחר, תחושה שמישהו מקשיב לי ומכיל אותי.

 

אנחנו המטפלים צריכים לזכור שזה מה שיהיה שם. כל דבר שיכול לקרות שם זה חסד אלוהים, אנו צריכים לזכור שזו זכות שנתגלגלה לידינו ולא חובה שהוטלה עלינו. המצב הזה שמישהו בא אלינו הוא זכות גדולה, והתחושה שאנחנו יכולים לעזור, להציל או להושיע מישהו היא זכות שניתנה לנו וכל מה שאנו צריכים לעשות הוא לעשות. ולעשות כמיטב יכולתנו. צריך תמיד לזכור, שהייתה יכולה להיות סיטואציה אחרת, שהנשמה יכלה לבחור טיפול אחר, הנחייה אחרת.

 

ומכיוון שכך, ראוי שנאמץ ענווה ויראת כבוד. אנחנו מתעסקים כאן עם נשמה, נשמה שבחרה בנו לטיפול. זהו האלף והבית של ההתנהלות שלנו כלפי אחרים, קל וחומר - בטיפול.

אל השיעור הבא